Autor z bliska

Mam na imię Magda. Jestem mamą, żoną, siostrą, przyjacielem - kolejność przypadkowa. 

Dyplom uniwersytecki pozwala mi tytułować się psychologiem. Ciekawość świata, ilość stawianych pytań oraz dziesiątki usłyszanych odpowiedzi w stylu "nie myśl tyle" czynią ze mnie samozwańczego "filozofa". Natomiast pasja pisania, talent plastyczny i muzyczny to najpewniej przymioty "artystycznej duszy".


Uwielbiam bawić się słowami, słabo natomiast odnajduję się w świecie cyfr. Jako uważny słuchacz i wnikliwy obserwator często wyłapuję nieścisłości w pozornie spójnym obrazie rzeczywistości. Sprawnie poruszam się po świecie uczuć i emocji, dostrzegając wartką akcję tam, gdzie dla niewprawnego widza nie dzieje się nic.

W centrum moich zainteresowań stoi człowiek. W ujęciu społecznym i intrapsychicznym. Fascynuje mnie wielorakość czynników mających wpływ na myśli, przekonania, zachowania, decyzje, zdrowie czy powodzenie pojedynczego człowieka, a także sposób, w jaki buduje relacje i komunikuje się z innymi ludźmi. Zarówno na poziomie świadomym jak i nieświadomym.  

Mocno wierzę w ludzi. Lubię myśleć, że są z natury dobrzy i mają dobre intencje. Niektórzy twierdzą, że to naiwne. Być może, niemniej ilość moich osobistych pozytywnych doświadczeń wciąż nie pozwala mi zmienić zdania.

Lubię masło migdałowe i roladki z szynki z chrzanem. Grać w siatkówkę i chodzić z kijami. Uwielbiam słuchać radia i muzyki w samochodzie. Zdarza mi się jechać okrężną trasą po to tylko, żeby dosłuchać do końca ciekawej audycji lub dobrego utworu. Relaksuje mnie ciepło promieni słonecznych, spacery z Rodziną i wielogodzinne rozmowy z przyjaciółmi. 

UPDATE (maj 2018): Kupiłam pierwsze w życiu rolki i tym samym odkryłam mój ulubiony sport! :)